نحوه نصب پارکت لمینیت

نصب پارکت لمینیت یکی از مهمترین عوامل موثر در حفظ ونگهداری طولانی مدت پارکت ها می باشد که حتی الامکان باید توسط افراد ماهر وخبره انجام شود .

در ادامه موارد مهمی که در نصب پارکت لمینیت باید رعایت شود آورده شده است:

 • پارکت لمینیت را ۲۴ ساعت قبل از نصب در محل نصب روی هم میگذاریم تا با دمای محیط تنظیم گردد و از چیدن پارکت لمینیت به صورت افقی جدا خودداری نمایید زیرا باعث ناخن گیر شدن بعداز نصب میگردد.
 • Assemble

  نصب ۱

  در انتخاب مسیر طرحهای پارکت لمینیت دقت نمایید چرا که در زیبایی آن تاثیر فراوانی دارد و سختی نصب را فدای زیبایی طرح نکنید و حق انتخاب مسیر نصب با مصرف کننده گرامی می باشد.

 • بعد از خارج نمودن پارکت لمینیت از بسته بندی قفلهای آن را چک نمایید تا خرابی یا براده اضافی نداشته باشد.
 • از جایی که برای نصب پارکت لمینیت انتخاب می نماید اولین تایل پارکت لمینیت را بصورت کامل قرار دهید. بصورتی که کلیک نر آن بسمت بیرون و کلیک ماده گی آن بسمت دیوار باشد.
 • Assemble

  نصب ۲

  قبل از شروع به نصب پارکت لمینیت ابزار فاصله را در طرفین دیوار که فاصله انقباض و انبساط را تنظیم می نماید قرار می دهیم و چنانچه این اندازه بدرستی رعایت نشود بزرگترین مشکل در پارکت لمینیت یعنی ورم کردن یا درز انداختن بوجود می آید لذا از مصرف کننده گرامی تقاضا میگردد تا از نصابهای ماهر برای نصب استفاده نمایند،سپس پارکت لمینیت بعد را از زاویه ۴۵ درجه تنظیم و اول با فشار دست و بعد با ضربه ابزار مخصوص و با کم کردن زاویه در داخل هم نصب مینمایم و به همین صورت ادامه تایلها را نصب مینمایم.

Assemble

نصب ۳

 • سری دوم تایلهای نصب را از وسط برش داده وابزار نصب را در پشت آن مانند قبل قرار دهید تا فاصله انقباض و انبساط همه پارکت لمینیت ها در یک فاصله انقباض و انبساط درست عمل نمایند،ادامه نصب را همانند تایلهای سرد اول ادامه دهید که در شکلهای  زیر نشان داده شده است.
Assemble

نصب ۴

Assemble

نصب ۵

Assemble

نصب ۶

 • در نصب آخرین تایل از هر سری باید بابت جا انداختن قفل آخر یه چرخش ملایم به لمینیت داده شود که در شکل زیر کاملا نشان داده شده است.
Assemble

نصب ۷

Assemble

نصب ۸

همانطور که گفته شد نصب با کیفیت پارکت لمینیت جز اصلی ترین کار ها برای نکهداری پارکت لمینیت و افزایش طول عمر آن می باشد ، لذا حتی الامکان در کار نصب از نصاب های ماهر و با تجربه ای که نکات فوق را بدرستی رعایت کرده و به کیفیت نصب اهمیت می دهند استفاده ببرید .

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *